Stylovy.pl
Darmowa dostawa Sprawdź
shipping timeWysyłka w 24H oraz szybka i bezproblemowa wymiana
contact+48 882 544 554 (pon - pt, godz: 9 - 17)
Waluty
Waluty
Kto wynalazł spodnie ? 2
Kto wynalazł spodnie ?
Kto wynalazł spodnie ?

Jak myślisz, kto wynalazł spodnie?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, kto wynalazł spodnie? Skąd mogły się wziąć i kto wpadł na ten genialny pomysł? Niby taka oczywista rzecz, a jednak interesujące jest to, jakie początki miała moda męska.

Tak jak wszystkie wynalazki, męska moda miała swoje wzloty i upadki. Nie od razu eleganckie stylizacje męskie były na poziomie współczesnym. Nie od początku też było wiadomo kto wynalazł spodnie. Ubranie nieco podobne do spodni tych, które nosimy obecnie, lecz bardziej przypominające rajstopy noszono już w pierwszych wiekach naszej ery. Świadczą o tym liczne znaleziska archeologiczne. W tamtym czasie ciuchy męskie opierały się bardziej na wygodzie, niż na wyglądzie. Skupiano się głównie na odpowiednim kroju do prac polowych.Nie uwzględniano wtedy aspektów estetycznych lecz praktyczne ich zastosowanie. Fajne ubrania męskie weszły w życie nieco później. Ludzie zaczęli być coraz to bardziej świadomi swoich osobowości i wyrażali to poprzez ubiór – zupełnie tak, jak obecnie. Dość ciekawym rozwiązaniem było noszenie dwóch nogawic, przypinanych do specjalnego pasa. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było regulować długość spodni, poprzez ich podwijanie.

Kreowanie męskiego stylu.

Męska moda zmieniała się na przestrzeni wieków w znacznym stopniu.Długi okres czasu ludzie nosili prymitywne spodnie, składające się z dwóch jednakowych części. Były one zeszyte ze sobą jedynie w okolicy pasa i oczywiście w kroczu. Nieco później, bo w XV wieku, modne spodnie męskie tworzyły długie i kolorowe pasy, ciasno przylegając do skóry, uwypuklając męskie kształty nóg i pośladków. W drugiej połowie XVI wieku, stawiano na bardzo krótkie, lecz mocno bufiaste szorty w połączeniu z lekkimi pończochami. Był to strój głównie zarezerwowany dla szlachty. Dopiero w XIX wieku pojawił się krój spodni, który znamy dzisiaj.

Kto dostanie miano wynalazcy spodni?

Spośród tych wszystkich poszukiwań odpowiedniego kształtu, za wynalazcę spodni rozpowszechnionych w naszych czasach uważa się Jacoba W. Davis’ a. To on jako pierwszy, według dostępnych danych, opatentował spodnie i zaczął ich produkcję na masową skalę. Dzięki jego pracy męska moda ewaluowała i nie jest już dla nas wielką zagadką, kto wynalazł spodnie.

Szukając swojego miejsca na ziemi Davis zaczął swoją karierę w Nowym Jorku, gdzie zajmował się krawiectwem. Nie pozwalało mu to jednak na utrzymanie się w wielkim mieście, dlatego szukał szczęścia w innych częściach świata. Męskie jeansy miały dość ciekawą historię. Otóż żona pewnego drwala, poprosiła Davis’ a o spodnie wytrzymałe i odpowiednie do pracy męża. Opracowując projekt, wynalazca spodni wpadł na genialny pomysł wzmocnienia niektórych miejsc, poprzez miedziane nity. Projekt doznał aprobaty ze wszystkich stron. Tak rozpoczęła się wielka działalność, która ma swoje wspaniałe skutki, aż do dziś.

Spodnie jeansowe męskie z dziurami

Trendy panujące obecnie

Współczesne czasy, to nieco inny styl ubierania się. Blogi męskie modowe podpowiadają o nowinkach, które pojawiają się na rynku. W zasadzie w całym tym zamieszaniu, zupełnie zapominamy kto wynalazł spodnie. Wszędzie mamy dostęp do wszelkich informacji oraz do produktów dokładnie takich, jakich potrzebujemy. Wiedząc, co idealnie odpowiada naszym upodobaniom, dbamy również o to, aby wykonanie naszych ubrań było na najwyższym poziomie. Fajne wzorki, modne koszule, czy elegancka kamizelka to ta część Twoich stylizacji, o którą już nie musisz się martwić, bo właśnie u nas znajdziesz fajne ciuchy męskie, które pozwolą Ci wyglądać dobrze. W połączeniu spodni z elegancką koszulą męską stworzysz niesamowity duet idealny na każda okazję. Delikatne wzory podkreślą Twoją osobowość, dzięki czemu zyskasz odrobinę świeżości. I to właśnie nasze dodatki z pewnością przypadną Ci do gustu, ponieważ w ofercie mamy produktu wielu topowych marek.

szare spodnie meskie w krate

Jak widzisz, obecnie jest o wiele łatwiej bawić się modą i ubraniami. Dzięki naszym propozycjom, opierającym się o blogi męskie, zawsze będziesz wyglądał z klasą. Jedyne, co musisz zrobić, to odwiedzić naszą stronę! Bo zawsze modnie i wygodnie – tylko u nas!

 

/userdata/public/news/images/59.jpg

Komentarze do wpisu (2)

KasiaSkoczen
23 października 2019

To już nasza 3 para spodni w kratę od Was. Są mega

Dawid Walach
14 marca 2023

Lubię Wasze spodnie, produkowane przez Was, te są zdecydowanie dopieszczone.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl