Stylovy.pl
Darmowa dostawa Sprawdź
Wysyłka w 24H oraz szybka i bezproblemowa wymiana
+48 882 544 554 (pon - pt, godz: 9 - 17)
Waluty
Waluty
Co to jest blog, czy warto założyć własnego 0
Co to jest blog, czy warto założyć własnego

Co to jest blog? Dziś radzimy czy warto założyć swój blog i na czym polega

 Blog, o którym do niedawna nikt jeszcze nie wiedział dziś to jedna z najbardziej popularnych form pisania wartościowych wpisów, na których można znaleźć interesujące nas treści w danej chwili. Blogi pisane są na wszystkie tematy z każdej dziedziny i zazwyczaj przez osoby kompetentne dlatego są tak popularna forma miejsc, w których znajduje się odpowiedzi na interesujące nas zagadnienia.

Co to jest blog?

Blog-z angielskiego Web log. To rodzaj witryny internetowej, którą wyróżniają samodzielnie i specyficznie pisane wpisy, które układane są chronologicznie przez autora. Twórca dba o całokształt strony internetowej w tym samych wpisów. Blogi dają możliwość sortowania ich po odpowiedniej kategorii oraz ich archiwizację. Użytkownicy komentują wpisy i wyrażają swoje zdanie na dany temat i jest to codzienność charakteryzująca blogi. Osoby, której niegdyś pisały papierowe pamiętniki, nie marzyły o możliwości ich zapisu na komputerze a tym bardziej wymianie swoich przemyśleć z innymi osobami.

Rodzaje blogów:

Blog tekstowy- wpisy pisane np. pamiętniki, książki
Videoblog- wpisy utrwalane za pomocą materiałów wideo
Photoblog- treść prezentowana za pomocą zdjęć
Audioblog- przekaz utrwalany za pomocą nagrania dźwiękowego
Linklog- grupa odnośników określona przez autora jako interesująca

Blogi mogą być pisane przez jedną osobę i nazywa się jego blogami indywidualnymi zaś witryny, na których wpisy tworzone są przez kilka osób, określa się jako blogi kolektywne.

Ze względu na treści zawarte w danym blogu może on mieć charakter blogu osobistego lub specjalistycznego.

Czy każdy może prowadzić bloga?

Pytanie, które zadaję sobie bardzo wielu ludzi, a zwłaszcza kobiet. Bloga może założyć i prowadzić praktycznie każdy. Większość blogów, jakie spotykamy w internecie, prowadzona jest właśnie przez kobiety. Dzieje się tak, ponieważ prowadząc interesujący blog, możemy zyskać wiele korzyści. Jest to fajne doświadczenie dla samej osoby piszącej, jak i osób, które będą czytać Twoje wpisy.

kobieta piszaca blog przy biurku

Zalety prowadzenia bloga:

Wzmocnienie własnej wartości
Wpisy, które po jakimś czasie będą cieszyć się popularnością i dzięki którym inni ludzie zdobędą odpowiedzi na swoje pytanie, mogą przynieść ogromną satysfakcję. Blog wyróżnia pamiętnik tym, że jest to dostępny szerokiemu gronu osób, dlatego pisany nawet anonimowo daję poczucie wartości i spełnienia. Pisz wartościowe wpisy a Twoi odbiorcy odwdzięczą się licznymi komentarzami.

Wartościowa wizytówka
Wartościowy blog jest odzwierciedleniem jego autora jako eksperta w swojej dziedzinie. Jeżeli będziesz solidnie prowadzić swój blog z czasem, możesz otrzymać różnego rodzaju tematyczne oferty współpracy, które mogą dać Ci dodatkowe źródło dochodu. Poszukując pracy, możesz posłużyć się swoim blogiem jako swoją reklamą w oczach pracodawcy. Przedstaw się jako osoba znająca się na tym, co robi. Nie każdy potrafi w umiejętny sposób opisywać dane tematy, a taki rodzaj witryny pokaże jak, pracowitą i unikalną osobą jesteś.

Poprawa wizerunku
To jakie informacje przekazujesz i jak prowadzony jest Twój blog, będzie charakteryzować Cię przede wszystkim w sieci, ale z czasem również osoby z Twojego otoczenia mogą stać się odbiorcami Twoich wpisów. Pamiętaj, że szef, współpracownicy, rodzina też korzystają z internetu i szukają w nim odpowiedzi na swoje pytania dlatego, to jak wpłyniesz na swój wizerunek zależy od Ciebie.

Blog to ciekawa lekcja
Regularne prowadzenie bloga będzie z każdym kolejnym Twoim wpisem coraz łatwiejsze, ale również każda kolejna treść będzie lepsza od poprzedniej. Początkowe wpisy mogą nie dawać Ci satysfakcji oraz możesz uznać je za kiepskie jakościowo, ale nie zrażaj się. Z czasem zrozumiesz, że dynamiczne prowadzenie bloga rozwija Cię pod wieloma względami a Twoje treści, jakie przekazujesz, są coraz lepsze.
Zagłębisz się w funkcjonowaniu internetu, poznasz problemu innych ludzi, z jakimi mierzą się na co dzień. Z czasem również możesz zacząć obserwować inne blogi i uczyć się od ich autorów.

Blog może być źródłem dochodu

kobieta trzymajaca z jednej strony komputer z blogiem a w drugiej rece pieniadze

Współcześnie blog to idealna metoda promocji produktów i usług praktycznie każdej kategorii.
Zauważ, że wartościowy blog prowadzony przez daną firmę, która przekazuje darmową wiedzą swoim odbiorcą, wyróżnia go spośród innych firm. Odbiorcy doceniają Twoją prace i informację, jakie im przekazujesz. Z czasem zrozumiesz, że prowadzenie wartościowego bloga jest bardzo czasochłonne.
Korzyści z pracy, jaką włożysz w prowadzenie bloga, mogą nie nadejść szybko i zazwyczaj przychodzą w najmniej oczekiwanym czasie, dlatego traktuj to miejsce i twórz je dla swojej przyjemności, ciekawej lekcji a korzyści przyjdą same. Twórz wartościowe miejsce dla ludzi :)

Jesteśmy ciekawie co Ciebie przekonuje do prowadzenie bloga- zostaw wiadomość w komentarzu.


Przydatne linki:

Nasz blog modowy

Nasz sklep z modą męską 

 

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl