Darmowa dostawa Sprawdź
shipping timeWysyłka w 24H oraz szybka i bezproblemowa wymiana
contact+48 882 544 554 (pon - pt, godz: 9 - 17)
Waluty
Waluty
Męskie libido- Jak je zwiększyć? Czego unikać, żeby nie spadało 0
Męskie libido- Jak je zwiększyć? Czego unikać, żeby nie spadało
Męskie libido- Jak je zwiększyć? Czego unikać, żeby nie spadało

 

Co podnosi męskie libido? Co je obniża i jak je zwiększyć?

Co to jest libido?


Libido- popęd seksualny, naturalna chęć zaspokojenia potrzeb seksualnych. To właśnie poziom libido pozwala na zapoczątkowanie i dokonanie stosunku płciowego. Poziom libido zmniejsza się wraz z wiekiem i stylem życia.

Co obniża męskie libido?

Błędnym stwierdzeniem jest, że testosteron ma bezpośredni wpływ na poziom libido. Może być za to odpowiedzialna głównie gospodarka hormonalna, a także psychika mężczyzny. Warto podkreślić, że spadek zainteresowania seksem i niechęć do kontaktu z partnerem to nie jedyne aspekty, jakie objawiają się niskim poziomem libido. Jest to również brak pożądania wszystkich pojęć sfery seksualnej.

Choroby mogą być głównym lub znaczącym czynnikiem wypływającym na brak zainteresowania seksem.
Przykładami mogą być:

  • Cukrzyca,
  • Niesprawny układ krwionośny,
  • Zaburzenie hormonalne.

Ponadto zmęczenie, stres, depresja to kolejne czynniki, które wpływają na poziom męskiego libido.
Obniżenie popędu seksualnego może być również skutkiem ubocznym okresowego stosowania leków. Lecząc inne schorzenia i przyjmując w tym celu leki, możemy odczuć zmniejszenie chęci do seksu. Warto w razie wystąpienia takiego efektu zapytać o ten temat lekarza prowadzącego.

Długoletnie związek

W dzisiejszych czasach dużo słyszymy o szybkim seksie lub jednorazowej przygodzie, ale nie mówi się, że to, czy mamy ochotę na seks, jest spowodowane właśnie pożądanie drugiej osoby. Związki z kilkunastoletnim stażem pokazują, że pociąg seksualny u nich znacząco maleje. Może to być spowodowane znudzeniem się sobie lub po prostu ich uczucie osłabło. Najczęstszymi czynnikami wpływającymi na pogorszenie relacji łóżkowych par są urazy i nieprzyjemne sytuacje, które kumulują i mnożą się przez lata.
Warto zastanowić się, czy w Twoim związku nie dzieje się coś niedobrego, a jeżeli Twoje pożądanie drugiej połówki zanika, to warto zwrócić się o pomoc do specjalisty jak psycholog lub seksuolog. Osoby te na bazie doświadczenie oraz wiedzy pomogą takim osobom w poprawie swoich relacji, które przełożą się na lepsze pożycie seksualne.

Jak poprawić potencję ?

Gdy przeanalizowałeś swój styl życia oraz inne czynniki jak choroby i przyjmowane leki, które mogłyby w negatywny sposób wpływać na poziom Twojego libido, ale dalej nie jesteś zadowolony ze swojego popędu seksualnego, możesz sięgnąć po naturalne metody, aby zwiększyć potencję.

  • sprawdź Swoje BMI(wskaźnik masy ciała)
  • wzbogać w miarę możliwości swoją dietę o owoce, czekoladę, kawior, szparagi.
  • postaraj się pozbyć kompleksów- wybierz aktywność fizyczna jak siłownia lub zajęcia sportowe.

Zioła i suplementy diety na libido

Pozytywnie na poziom libido mogą wpłynąć naturalne zioła i suplementy takie jak lubczyk lub żeń-szeń. Zadbaj o duża aktywność sportową, piłka na hali lub 2-3 wizyty na siłowni w ciągu tygodnia wpłyną pozytywnie nie tylko na Twoje zdrowie, ale i poprawę krążenia, zwiększenie wydolności oraz pożądane zwiększenie popędu. Aktywność fizyczna pozwoli wyładować nam stres oraz zwiększy produkcje endorfin.

Na rynku istnieją suplementy i zioła, które mają, podnieś poziom libido. W swoim składzie posiadają naturalne rośliny oraz witaminy.
Już odpowiednia ilość przyjmowanego magnezu oraz cynku może poprawić jakość Twojego snu i popędu.

Seksuolog na pomoc

Jeżeli w swoim życiu wyeliminowałeś wszystkie negatywne czynniki, które mogą wpływać na libido, ale dalej nie jesteś zadowolony, to warto zastanowić się nad tym, jak wyglądają relacje z Twoim partnerem. To właśnie złe relacje w związku są częstym czynniki na pogorszenie libida. Jeżeli widzisz w nich problem, postaraj się po cichu poprawić swoje pożycie, dodając do Waszego życia trochę romantyzmu i spontanicznych decyzji. Nie doprowadzaj do monotonii. Jeżeli przez dłuższy czas próbujesz, ale nie odnotowujesz poprawy, zalecą się zwrócenie o pomoc do seksuologa.

Nie ma szablonowych rozwiązań, które pomogą każdemu mężczyźnie. Każdy przypadek jest inny, a to sami powinniśmy przeanalizować swoje życie w poszukiwaniu rozwiązań, aby poprawić swoje życie seksualne. Wraz z wiekiem poziom libido spada i trzeba być też tego świadomym.
Warto na początku sprawdzić, czy nie za dużo pracujemy, a to przekłada się na zmęczenie. Wyeliminować stres z naszego życia oraz ograniczyć spożywanie alkoholu i wyrobów tytoniowych. Już zwiększenie aktywności fizycznej przynosi widoczne efekty zwłaszcza u osób, które większość dnia spędzają pracując z komputerem.

Zadbaj o prawidłową masę ciała, popraw negatywne relacje z partnerką- jeżeli takie występują, a gdy powyższe sugestie nie przynoszą efektu, możesz wybrać suplementy, które podniosą poziom libido. Nie warto jednak przyjmować ich dłuższy czas bez przeanalizowania tego ze specjalistą.

Jeżeli jednak Twoim problemem jest brak erekcji, to koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty, który po sprawdzeniu stanu Twojego zdrowia oraz braku przeciwwskazań może zalecić przyjmowanie odpowiednich leków, które poprawią Twoją potencję.

Przydatne linki:

Męskie tematy znajdziesz na naszym męskim blogu 

Modna odzież męska w sklep z modą męską 

 

/userdata/public/news/images/15.jpg

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl